ObdPlus Nedir ve Adana Büyükşehir Belediyesi Uygulaması (Temsa)

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

OBD Plus nedir? Ne için kullanılır?

    Kısaca OBD Plus araçları uzaktan izleme ve hata kodlarını uzaktan görebilme /kontrol edebilme cihazıdır. Sail teknoloji tarafından geliştirilerek satışa sunulan araç takip, şoför takip, yakıt hız sıcaklık takip, hata kodu silme ve daha birçok işlevi olan bir üründür. Sadece sim kart desteği ile aracınızın obd girişine takmanız yeterlidir.  Cihazın aracınıza herhangi bir zararlı yanları yoktur. OBD Plus sizin uzakta ve yakında aracınıza uzanan elinizdir. Her koşulda çalışabilen her anı sizinle paylaşan en yakın dostunuzdur ki bu sebeple size avantajlarını saymakta güçlük çekebiliriz.

OBD Plus ne için kullanılır?

     OBD Plus 2000 model üstü tüm ticari, binek ve ağır vasıta araçlarında kullanılır. Her koşulda çalışabilen ve aracınızın dostu olan bu cihaz kullanımı ve kurulumu kolaydır. Biraz önce de belirttiğimiz gibi yalnızca sim kart ile çalışabilen cihaz aracınızın obd girişine takılır. Tüm hata kodlarına uzaktan erişim ve araç takip erişimi yapılmaktadır. Araç takibinden daha fazlasını da yapmaktadır. Bunlar ise şoför takibi, araç sıcaklığı, motor sıcaklığı, şoför puanı, toplam kullanılan yakıt, toplam kilometre, kilometre başına yakıt, motor yağ sıcaklığı ani hareketler ve daha sayamadığımız birçok özellikler. Belirttiğimiz üzere uzaktaki eliniz olacaktır. Kullanım alanları olarak bahsetmek gerekirse araç kiralama firmaları, lojistik ve nakliye firmaları, şirket bünyesindeki araçlar, şantiye ve inşaat araçlarında, turizm ve seyahat firmalarındaki araçlarda vb. sonuç olarak tüm araçlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şirketiniz var araçlarınızı takip mi edemiyorsunuz? İşte sizler için tasarlanmış OBD Plus araç yardımcınız. En küçük örnek vermek gerekirse; aracınızın yakıt hortumu delindi ve bu sebepten dolayı servis ışığı yanıyor. Sizde servisin aşırı maddiyatından bıkmış olmalısınız ki normal bir araç tamir ustasına gösteriyorsunuz ve Obd Plus ile saniyeler içinde servis ışığını söndürüyor ve yola devam ediyorsunuz. OBD Plus kesinlikle sizi yolda bırakmaz.

     Teknoloji ve tasarımı en güncel ve yüksek imkânlara olanak sağlayan OBD Plus araç izleme cihazı ile sizler filonuzu rahatlıkla takip edebileceksiniz. Bütün araçlarınızı tek adresten görebileceksiniz ve ayrıntılı şekilde araçlarınızı tek tek görebileceksiniz. Saymış olduğumuz ve sayamadığımız bütün özellikleri tek ekrandan rahatlıkla görebileceksiniz. Bu cihazla şoförler sizden korksun neden mi? Çünkü aracınıza takmış olduğunuz bu cihaz şoför puanı özelliği ile şoför hareketlerini takip ediyor ve puanlandırma yapıyor. Bu sayede bütün şoförleri sistem puanlandırma yapar siz ise yalnızca sıralama yapabilir ve tek ekranda şoför seviyelendirmesi yapabilirsiniz.

Aşağıda bulunan resimler Adana Büyükşehir Belediyesinin kullanmış olduğu OBD plus takip cihazları operasyonel görüntüleridir.

Görüldüğü gibi tek ekranda aracınızın bütün özellikleri rahatlıkla görebilirsiniz.

        Dediğimiz gibi her acıdan sizin istediğiniz bilgileri tam not ile kaydeden ve istediğiniz zaman görebildiğiniz OBD Plus uygulama ekranı. Sürücünün her hareketini kaydedip aynı zamanda puan da vererek sizin yerinize şoförlerinizi derecelendiriyor.

 

         Evet, artık aracınız emin ellerde. OBD Plus sizin yerinize hem şoförünüzü hem aracınızı takip eder. Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi ne zaman aracın çalıştığı ve ne zaman durdurulduğundan tutun da kaç kilometre gittiği ve yakıt durum bilgisi de elinizin altında olacaktır.

       Görüldüğü gibi günlük haftalık ve aylık olarak rapor tutan ve size sunan teknolojinin son ürünü, OBD Plus araç takip cihazı. Her şekilde sizin sag kolunuz gibi hareket eden bu cihaz son zamanlarda satışı gittikçe artmaktadır.

        Aracınızın aylık olarak kaç litre ve km yol aldığını en fazla hangi aracınızın ne kadar yakıt kullandığını ve kilometre başına yakıt oranlarını rahatlıkla ve kolayca öğrenebilirsiniz.

Anlık olarak görmek istediğiniz aracın hız yakıt özelliklerini ortalama değerlerini tek ekran da kullanabilirsiniz.

          Raporlar menüsünden ayrıntılı rapor bilgilerine ulaşabilir ve anında araç ve şoför işlemleri yapabilirsiniz. Bu işlemler; örneğin şoför kullanmaması gerektiği anda ihlal ederek aracı kullanması sonucu şoförü rahatlıkla ve hızlı bir şekilde uyarabilirsiniz.

       Diognostik menüsünden aracın hata  kodlarını görebilir, hata açıklamaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda canlı veriler ekranından araç değerlerini okuyabilir ve aracınızla alakalı bilgileri görebilirsiniz.

       Görüldüğü gibi OBD Plus araç takip cihazında istediğiniz her şey mevcut ve bu sayede sizinle aracınız arasında bir bağlantı. Her koşulda sizin kadar hassas çalıştığı için en doğru sonucu size ulaştırmakta vazgeçilmez bir üründür. Araç takip cihazından daha fazlasını isteyenlere göre tasarlanılarak dizayn edilen araç takip ve ekspertiz cihazı sizin istediğiniz bütün özellikleri fazlasıyla barındırmaktadır.

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Yorumlar   

0 #6 abdullah yıldız 13-02-2018 13:18
ürün gayet iyi cok hoşuma gitti ayrıca hata kodu silme özelligi sayesinde servise götürmeme gerek kalmıyor.
Alıntı
0 #5 abdullah yıldız 13-02-2018 13:17
ürün gayet iyi ayrıca hata kodu silme özelligi sayesinde sevise götürmeme gerek kalmıyor . masraflardan kurtuldum.
Alıntı
+1 #4 miray nur 02-11-2017 08:31
bu ürünü kişisel kullanım icin de kullanabilirmiyiz.
Alıntı
0 #3 cemal 02-11-2017 08:27
lojistik ve turizm şirketiyiz . özellik bakımından cok gelişmiş cihaz galiba . şoför takibi yapması bizim icin önemli
Alıntı
0 #2 ahmet 02-11-2017 07:54
gayet hoş bir cıhaz . bütün özellikler var . yakında arabayı calıştırıp sürme işi de yapar bu cıhaz . yok yok o derece bakıyorum da şoför lere , iyi soför ve kötü şoför belli oluyor. teşekkürler . OBD plus teşekkürler emegi gecen TÜRK Mühendislerimiz
Alıntı
0 #1 kazım 30-10-2017 12:47
güzel cihaz olmuş
Alıntı

Soru Sor - Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Mobil'den Yönetin!

Google Play  

Sizi Arayalım

Numaranızı bırakın,
sizi arayalım.×

Log in