ObdPlus AT-90
ARAÇ YÖNETİM SİSTEMİ

ObdPlus ve Özellikleri ile ilgili
aradığınız herşey.

 1. Araç Takibi
 2. Arıza Tespiti
 3. Yakıt Takibi
 4. Sürücü Analizi
 5. Gezi Takibi
 6. Sınır Takibi
 7. Uyarı Sistemi
 8. Rapor Sistemi
 9. Asistan

ARAÇ TAKİBİ

ObdPlus ile filonuzda ki tüm araçların anlık konumu alabilir canlı takip yapabilirsiniz. Hareket halinde olmayan araçlarınızın en son hareket ve durum bilgilerini hızlıca alabilirsiniz.Canlı takip özelliği sayesinde araçlarınız hareket halindeyken
aracınıza dair bütün bilgiler anlık olarak cebinizde
Anlık Takip ve Bilgilendirme

Aracınız hareket halindeyken anlık konum, hız,devir ve tüketim bilgilerini alabilirsiniz.

Motor Sıcaklığı - Akü Voltajı-Yakıt Seviyesi

Aracınızı hareket halindeyken yakıt seviyesi, motor sıcaklığı ve akü voltajı değerlerini anlık takip edebilir. Dilerseniz belirlediğiniz eşik değerinde size uyarı gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede aracınız seyir halindeyken hararet veya araç durmuş haldeyken akü bitme problemlerine kökten çözüm bulmuş olursunuz.

Sürüş Uyarıları Özeti

Aracınızla ilgili belirlediğiniz koşullar çerçevesinde alınan uyarıların kısa bir özetidir. Bu sayede oluşabilecek olumsuz durumlara anında müdahale edebilir ve aracınız sizden uzaktayken bile sizin belirlediğiniz koşullarda kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Hata Kodu Özeti

Aracınızın elektronik ve motor aksamındaki son 5 hatayı görebilir bu hatanın detayına gidebilir Türkçe açıklamalarını görebilir ve bu hata kodlarını temizleyebilirsiniz. Generic tüm hata kodlarını tanıyan ObdPlus ile arıza lambalarını söndürmek için artık servislere gitmeye son.

Günlük, Haftalık, Aylık Sürüş ve Tüketim Raporları

Canlı takip ekranından aracın anlık tüketim verilerinin yanı sıra Aylık haftalık ve günlük olarak yakıt tüketimi ve katedilen yol raporlarını hızlıca görebilirsiniz.

ARIZA TESPİTİ

ObdPlus ile filonuzdaki tüm araçların anlık arıza tespitini yapabilir. Hatalara anında müdahale edip hata kodlarını silebilir. Bu fonksiyonu servis maliyetlerini azaltmak, uzun seferler öncesi araç sağlığı ve kendi güvenliğinizi ön planda tutmak için kullanabilirsiniz.  

 

 

 

 

 


Aracınızın motor ve elektronik aksamındaki anlık verileri, aracınızın sağlık durumu, hata kodlarını görüp, analiz edip ve raporlayabileceğiniz Diagnostik menüsünde aynı zamanda sadece yetkili servislerde yapabileceğiniz araç arıza kodlarını okuma ve silme Özelliği ile Ortadoğu ve Avrupa da Fark yarattık..

Tüm hata kodlarını ve Türkçe açıklamalarını görebilir, hata kodlarını silip arıza lambalarını söndürebilirsiniz. Aynı zamanda aracınız hata kodu verdiğinde sistem otomatik olarak size uyarı gönderir.Bu Sayede

Servise gitmeden önce yada uzun yola çıkmadan aracınızın sağlık durumu ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olursunuz. Aracınızdaki ani değişimleri grafikleyerek oluşabilecek hatalara önceden müdahale edebilir var olan hataları yorumlayabilirsiniz.


2000 Model ve sonrası OBD2 soketlerinden tüm generic hata kodları okuyup yorumlayabilen ObdPlus ile aynı zamanda markaya özel 10.000 den fazla hata kodu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

YAKIT TAKİBİ

ObdPlus ile araçlarınızın tükettiği yakıtı litre bazında görebilir. Yol bazlı ortalama yakıt tüketimlerini görebilirsiniz. Yakıt takibi özelliğini aynı zamanda yakıt hırsızlığının önüne geçmek içinde kullanabilirsiniz. Yakıt grafiği ara yüzümüzle yakıt hırsızlığının önüne geçebilir yada yakıt kullanımlarınızı optimize edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

ANLIK YAKIT TÜKETİMİ

Obdplus ile araçlarınızın hareket halindeyken anlık yakıt tüketimlerini görebilirsiniz. l/100 km formülü ile aracınızın 100 km'de kaç litre yakıt tükettiğini hızlıca görebilirsiniz.DETAYLI YAKIT RAPORU

Detaylı yakıt raporu ile dilediğiniz tarihler arasındaki aracınızın yakıt tüketimini hesaplayabilirsiniz. Bu sayede diğer sürücüler ile bir dengeleme yaparak filonuzun yakıt tüketim giderlerini azaltabilirsiniz.YAKIT HIRSIZLIĞINA KESİN ÇÖZÜM

Yakıt grafiği ve detaylı yakıt tüketim raporlamamız sayesinde seçtiğiniz aralıklardaki aracın yakıt tüketim grafiğini görebilirsiniz. Ani düşüşleri tespit edebilir, toplam tüketilen yakıt litresi ile size iletilen tüketim faturalarını karşılaştırabilirsiniz.. SÜRÜCÜ ANALİZİ

ObdPlus şoförün araç kullanımına göre sürücüye puan verir. Bu puanı verirken ani hızlanma, ani yavaşlama, hız sınırı aşımı ve yüksek rpm kullanımlarını baz alır. Bu sayede kötü kullanım yapan şoförü rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Can-Bus raporları sayesinde hatalı kullanım yapan sürücünün frene basma sayılarından gaz ortalamalarına kadar detaylı raporlarını alarak sürücü eğitiminde daha kesin sonuçlara ulaşırsınız.

 

 

 

 

 

GAZA BASMA YÜZDESİ

Can Bus raporları sayesinde sürücünün belirlediğiniz tarih aralıklarında gaza basma yüzdesinin ne kadar olduğunu görebilirsiniz.FRENE BASMA ADETİ

Can Bus raporları sayesinde sürücünün belirlediğiniz tarih aralıklarında frene basma adetini görebilir ve bu doğrultuda balata ömrünüzü uzatabilirsiniz.ORTALAMA HIZ DEVİR RAPORU

ObdPlus ile belirlediğiniz tarih aralıklarında aracın ortalama hız devir raporunu görebilirsiniz. Bu aralıkta devir kullanım aralıklarını da yüzdelik dilim olarak tespit edebilirsiniz.

 GEZİ TAKİBİ

ObdPlus ile filonuzdaki tüm araçların yaptığı seferleri ayrı ayrı görebilirsiniz. İlkel araç takip sistemlerinde olduğu gibi sefer analizi için tek tek kontak açma kapamaları tespit etmeniz gerekmez. ObdPlus her kontak açılma kapanma arasını sizin için bir gezi olarak sisteme otomatik kaydeder.

 

 

 

 

 

ANİMASYON OYNATMA

Aracınızın gezi geçmişini animasyon olarak izleyebilir durdurabilir ve sürüş sırasındaki anlık tüketim bilgilerini görebilirsiniz.GEZİ ANALİZİ

Gezi esnasında aracınızın yaptığı maksimum hız ve devir değerlerini görebilirsiniz. Gezi ile ilgili konum tüketim yol bilgisi detaylarının tümüne geziyi izlerken ulaşabilirsiniz.SINIR TAKİBİ

ObdPlus ile aracınız için ihlal sınırları belirleyebilirsiniz. Aracınız bu sınırların içerisine girdiğinde yada dışarısına çıktığında dilerseniz anında bildirim alabilir yada daha sonra sınırlama raporları sayesinde bu ihlalleri görebilirsiniz. ObdPlus sınırlama uygulamasını aynı zamanda belirli hedefler için sefer raporu olarakta kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Coğrafi Sınırlama

Yönetim panelinizden araçlarınızın bulunması gereken alanı basit bir hareketle çizin, araçlarınız sınırınızın dışına çıktığında ya da içine girdiğinde size bilgisi gelsin. Sınır ihlalleri ile çalışma sahanızı belirleyin

Rota Sınırlama

Sürüşlerde de fuzuli yakıt tüketiminden kaçınmak ve zaman kaybını önlemek için sürücüye bir rota ve varış süresi belirleyin ve sürücü bu rotadan saptığında yada hedefine zamanında ulaşamadığında size anında bildirim gelsin.

İş hayatında araçlarınız arası iletişimi güçlendirmek iş planınızı organize edebilmek ve illegal kullanımları önlemek amaçlı ObdPlus Organizasyon modüllerini kullanabilirsiniz.

ObdPlus Organizasyon ile;

Araçlarınızın gideceği rotaları önceden planlayabilir, planlanan noktalar üzerinde not alabilir. gidilen noktaları raporlayabilirsiniz.
Hedefleriniz dışına çıkan yada hedeflerinize ulaşamayan araçlarınızı tespit edebilir.
Sınır veya rota ihlali yapan
sürücüleri tespit edebilirsiniz.Raporlama modülü ile filonuzdaki fuzuli tüketimi ve araç sağlıklarını kontrolünüz altında tutarak filo masrafınızı düşürebilirsiniz. Bu sayede hem daha güvenli bir sürüş hem de daha seri bir iş yaşamını aynı anda yaşayabilirsiniz..

UYARI SİSTEMİ

ObdPlus detaylı bir uyarı sistemine sahiptir . Aracınızın sürüş, motor, yada sınır değerlerine göre belirlediğiniz limitlerde kullanılıp kullanılmadığını tespit eder ihlal ve uyarıları anında görebilirsiniz.Sahip olduğu raporlama sistemi sayesinde tarih bazlı yada uyarı bazlı raporlama alabilir. Sürücü alışkanlıkları noktasında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

 

 


Aracınız seyir halindeyken sizin belirlediğiniz limitler çerçevesinde aracınızla ilgili anlık bilgi alırsınız. Belirlediğiniz bu limitler aşıldığında sistem size otomatik bildirim gönderir. Bu sayede hem siz hem sevdikleriniz için daha güvenli ve daha keyifli bir sürüş keyfi sunmuş olursunuz.
ObdPlus ile sınırlandırabileceğiniz uyarılar;
Alabileceğiniz Uyarılar; • Hız Sınırı Aşıldı

 • Düşük Akü Voltajı

 • Yüksek Motor Sıcaklığı

 • Ani Hızlanma

 • Ani Fren

 • Rölanti Modu

 • Araç Çekiliyor

 • Yüksek Devir

 • Cihaz Açıldı

 • Yüksek Egzoz Emisyonu

 • Uzun Sürüş

 • Cihaz Kapandı

 • Acil Durum

 • Kaza Uyarısı

 • Kontak Açıldı

 • Kontak Kapandı

 • Arıza Uyarısı

 • RAPOR SİSTEMİ

  Sürüşlerinizin zamanını, yakıt durumunuzu, araçlarınızın yaptığı sınır ihlallerini ve onlarca ayrıntılı raporlamayı anında dilediğiniz zaman görebilirsiniz.

   

   

   

   

   

  Genel Raporlar
  Sürüş Süresi, Yakıt Tüketimi, Katedilen Yol, Sınır İhlali, Hız Sınırı, Rölanti Sayısı, Yüksek Devir, Uzun Sürüş, Yüksek Motor Sıcaklığı gibi birçok raporu görebilir analiz edebilirsiniz.


  Sürüş Raporları
  Dilediğiniz tarih aralığında, sürüş sürenizi, yakıt tüketiminizi, katettiğiniz yolu ve ne kadar sürede bu yolu kat ettiğinizin detaylı raporlarını alabilirsiniz.


  Uyarı Raporları
  Tarih ve saate göre açıklamalı, türüne göre ayrıştırılmış raporlar ve her raporun lokasyon ve sınır bilgilerini anında rapor bölümünden alabilirsiniz.


  İhlal Raporları
  Araç filonuzu yönetirken belirlediğiniz alanların dışına çıkan bütün araçları tespit edebilir. Yeni rotalar yeni alanlar belirleyerek zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayabilirsiniz.


  Can Bus Raporları
  Aracınızın Can Bus hattından gelen tüm canlı verileri görebilir analiz edebilir ve raporlayabilirsiniz. Hız/Devir , Yakıt , Fren Pedalı , Gaz Pedalı ve PTO durumu gibi bir çok Can Bus verisini ObdPlus ile raporlayabilirsiniz.

  ARAÇ ASİSTANINIZ

  ObdPlus girdiğiniz bilgiler doğrultusunda aracınızın kasko, sigorta, muayene ve servis bakım zamanlarını kontrol eder . Zamanı yaklaşan bildirimlerinizi size iletir. ObdPlus sizin için vazgeçilmez bir araç asistanı olacak.  Obdplus ilk kurulum sırasında sizden sigorta servis muayene ve kasko bilgilerinizi girmenizi ister. Bu bilgileri doğrultusunda her 10.000 bakımında servis ve muayene zamanınız geldiğinde hatta kasko dolum tarihlerinde ve öncesinde size birer kere uyarı gönderir. Bu bakım değişkenlerinden kaçırdığınız olduğunda sistemde gecikme süresi ile birlikte geciken işleminizi size vurgular.
  next
  prev

  Mobil'den Yönetin!

  Google Play  

  Sizi Arayalım

  Numaranızı bırakın,
  sizi arayalım.  ×

  Log in